ZŠ Telč, Masarykova 141, 588 56 Telč, Ředitel školy: Mgr. Karel Navrátil, Zástupce ředitele: Mgr. Vladimír Semotán,Tel.: 567243710
ZŠ Masarykova s novou fasádou!

 

V závěru roku 2013 došlo k zateplení objektu ZŠ Masarykova v Telči.  Celková investice dosáhla částky téměř 8 mil. Kč s tím, že dotace z Operačního programu Životní prostředí činila 5,3 mil. Kč. Konkrétně došlo k zateplení obvodových stěn a výměně všech oken staré budovy základní školy. 

 

 

 

Úspěšné projekty

 

Úspěšné projekty zateplení budov Mateřské školy v Komenského ulici a polikliniky přinesly nejenom úspory na energiích, ale daly budovám i nový vzhled. V letošním roce bychom chtěli na tyto projekty navázat. 

Městu se totiž podařilo získat dotaci na zateplení dalších tří veřejných budov. Jedná se o hlavní budovy obou základních škol a administrativní objekt městského úřadu Na Sádkách. Že všechny tři budovy volají po investicích, je vidět nejenom na jejich fasádách, ale hlavně na stavu oken. A právě k jejich výměně a k zateplení a úpravě fasád v rámci projektů dojde. Určitě nejvíce patrné to bude na budově Základní školy v Masarykově ulici. Tam se totiž vzhled oken i fasády vrátí téměř do historické „předbřizolitové“ podoby. 

Celkové projektové náklady všech tří staveb se pohybují kolem 18 milionů korun, schválená dotace z toho pokryje zhruba 10 milionů. Věříme, že probíhající soutěž o dodavatele staveb náklady ještě sníží. Jediné, co nás straší, je čas. Přestože byl dotační titul vyhodnocen teprve v červnu, všechny stavby musí být dle pravidel programu hotovy ještě letos?!  

 

 

Zdroj: Telčské listy, srpen 2013, str. 1

 
Poslední změna: 2014-09-18

Do oblíbených Vytisknout Mapa webu Nahoru