O přírodě v přírodě

22.06.2021

Ve středu 16. června jsme se rozhodli učit v prostředí telčských rybníků. V přírodovědě už se nějakou dobu ekosystémem rybníka zabýváme, tak jsme se vydali naše znalosti ověřit přímo do přírody. Vyzkoušeli jsme si spoustu aktivit, se kterými nám velmi pomohla děvčata z 9. B (Terka Kešnarová, Natka Zamazalová, Julča Dvořáková a Maruška Tomandlová), kterým ještě jednou patří velký dík za pomoc.

Už cestou k rybníkům jsme pozorovali rostliny a živočichy, kteří se vyskytují v okolí rybníků. Zpozorované živočichy i rostliny jsme si pečlivě zaznamenali do našich lapbooků. Rybník jsme se snažili vnímat všemi smysly. I proto jsme se pouze hmatem přesvědčili o tom, co všechno ve vodě můžeme najít. Poté jsme vnímali okolí rybníka pouze čichem a sluchem.
Samozřejmě nám po takových aktivitách vyhládlo, tak jsme si ulovili i pořádný oběd, i když asi úplně jinak, než to dělají rybáři...

Poté jsme zapojili i naše výtvarné schopnosti - pokusili jsme se z nalezených přírodnin vytvořit naše originální žáby. Dopoledne jsme završili volným psaním orámovaným právě tématem rybník. Vznikly krásné příběhy, které jsme si poté společně přečetli a ohodnotili.

Celé dopoledne se velmi vydařilo, ačkoliv nám sluníčko vzalo hodně sil.

Mgr. Andrea Smejkalová