2. ročník cyklistického kurzu

14.06.2023

 V uplynulých dnech jsme absolvovali se "sportovkáři" druhý ročník cyklistického kurzu. Vyrazili jsme, jako již tradičně, na kolech. První mezizastávka byla lezecká stěna a lanové centrum Panského dvora Telč. Svěřenci nás již zde překvapili svými "pavoučími" schopnostmi. Poté směr Camp Velkopařezitý - po nové cyklostezce. Letos jsme z kapacitních důvodů nebydleli ve společné chatě, ale odděleně v chatkách. Po obědě jsme pokořili 837 m vysoký nejvyšší vrchol Českomoravské vrchoviny. Detaily v podobě přetrhaných řetězů…, jsme bravurně vyřešili a vyrazili otestovat teplotu vody Velkého pařezáku. Po večeři jsme hráli míčové hry.

Druhý den jsme navštívili hrad Roštejn, abychom zahřáli svaly před odpoledním závodem do vrchu. Večer jsme rozdělali táborák, pekli buřty, zpívali s kytarou… Třetí den po snídani jsme jeli doplnit cukr do Mrákotína na slibovanou zmrzlinu. Což se nám všem hodilo, protože nás odpoledne čekal vrchol kurzu – PAŘEZÁCKÝ TRIATLON. Ve tři hodiny řásenského času jsme se sešli na hrázi Velkého pařezáku na startu první disciplíny. Závodníci byli vypouštěni na trať v minutových intervalech. Plavání s využitím všech známých plaveckých stylů všichni zvládli. Kolo, na již známé trati, Velký pařezák – Březová bouda a zpět, všichni také pokořili a mohli se tudíž vydat na závěrečný očistec – běh. Dle hesla – "příklady táhnou" se pochopitelně závodu účastnil i pedagogický doprovod. Zde bych velmi ráda zmínila, že všichni, kteří se zúčastnili závodu podruhé, měli letos výrazně lepší čas. Toto se týká i pedagogů J. Poslední den kurzu jsme zakončili obědem a vyrazili opět na kole do Telče. 

Naši sportovci nás po celou dobu kurzu těšili nejen svými výsledky a výkony, ale hlavně přístupem a nadšením celé čtyři dny. Myslím, že jsme neslyšeli (ve škole běžné), nemůžeme, nechceme, nedokážeme. V tomto ohledu musím všechny účastníky kurzu pochválit a hlavně poděkovat kolegům (Mgr. Evě Mašátové a Mgr. Jiřímu Neradovi ml). Už nyní se těšíme na třetí ročník.

Mgr. Zdeňka Remešová