Technické vzdělávání

Technické vzdělávání na SŠTO Dačice 2023/2024

Letošního technického vzdělávání na SŠTO Dačice se zúčastnilo 5 žáků z 9. A třídy. Potřeba je poděkovat za reprezentaci a závěrečnou práci našim žákům ve složení Sedláček Jan, Jarolímek Patrik, Valeš Matěj, Karpíšek Pavel a Lichnovský Patrik. Žáci si mohli vyzkoušet praktické činnosti a také počítačové programy na kreslení technických výkresů.

Mgr. Jiří Nerad st.


Technický projekt na SŠTO Dačice

Šest žáků z 8. B se během září a října účastnilo projektu na Střední škole technické a obchodní, který byl zaměřen na technické vzdělávání. Žáci se v pěti návštěvách seznámili s prostory a možnostmi školy pro výuku technických předmětů. Mohli si vyzkoušet různé pracovní postupy ať už manuálním způsobem nebo s využitím počítačové techniky.

Projektu se účastnilo více škol z okolí a na závěrečném setkání měla každá škola prezentovat svůj výrobek zhotovený žáky ve své škole. Naši chlapci ve složení Matěj Burian, Tomáš Holík, Tomáš Körber, Ondřej Mátl, David Vejmělek a Jakub Dorotka se mezi ostatními neztratili a zhostili se výroby na jedničku. Já bych je chtěl pochválit, že při vyrábění šachovnice a figurek na dámu pracovali všichni společně. Hra zůstane ve škole pro žáky prvního stupně, za což jim velmi děkuji. Všechny školy za odvedenou práci dostali odměnu v podobě dortu s názvem své školy.

Klukům se tento projekt moc líbil a je skvělé, že se takto technické vzdělání propaguje.

Mgr. Dušan Rodek 


Rozvoj technického vzdělávání

Naše škola spolupracuje s SŠTO Dačice v programu rozvoje technického vzdělávání. V projektu je zapojeno 6 žáků a 2 kantoři. Od října do prosince 2013 proběhla exkurze v závodech Jikov a Budvar v Českých Budějovicích a 3 odpolední programy ve skupinách v Dačicích na téma: měření fyzikálních veličin, čísla a jejich využití v technické praxi a funkce, rozbor a složení nejrůznějších druhů motorů.

Dne 18. 12. 2013 jsme zavítali do podniku TRW v Dačicích, kde jsme se v provozu dozvěděli, jak se měří a kontrolují obrobky.