Bylinky, kam se podíváš

05.06.2023

V pátek 2. 6. 2023 vyrazily obě 3. třídy do prostor smyslové zahrady v Panském dvoře v Telči. Čekala na ně výuka v příjemném prostředí na čerstvém vzduchu.

Tématem výukové lekce byly bylinky. Žáci z obou tříd vytvořili propojené pracovní skupiny a vrhli se do práce. Nejprve jsme zapojili všechny naše smysly. Každá skupina dostala balíček s bylinkou, kterou svými smysly měli žáci prozkoumat a poté odhadnout, o jakou bylinku jde. Zároveň dostali prostor se podívat, zda tato bylinka roste i v Panském dvoře.

Poté již každá skupina pracovala s konkrétní bylinkou. Informace o rostlině získávali ze tří zdrojů – z básničky, z obrázku a z odborného textu. Výsledkem získaných informací byly nádherné životabásně, které jsme si společně přečetli.

K poslednímu úkolu žáci využili svých mobilních telefonů. Podle předem daných kritérií měli pořídit tři fotografie, na kterých hrála hlavní roli bylinka a zároveň pracovní skupina. Vznikly velmi zajímavé a mnohdy i vtipné snímky. Dopoledne se velmi vydařilo a celodenní výuku prvouky jsme si moc užili.

Za 3. A, 3. B - Mgr. Andrea Smejkalová, Mgr. Lucie Stránská