Den dětí se S. Silversteinem

05.06.2024

Co by to bylo za Den dětí bez nějaké dobroty… proto i na žáky ze 4. A čekala sladká odměna. Tu si ale museli nejprve najít, a pak pěkně odpracovat! S dětmi jsme se ponořili do světa básniček, vyjasnili jsme si, kdo je pro nás "dobrý básník", jaké jsou jeho básně a pozornost jsme věnovali spisovateli a ilustrátorovi S. Silversteinovi.

Děti ve dvojici pracovaly s básničkami, které si našly. Hledali jsme podobnosti mezi básničkou a jejich životem, místa, která nás v básni pobavila, rozesmutnila… Jejich hlavním úkolem bylo připravit si ve dvojici přednes těchto básniček a zejména vytvořit ilustraci, která se k básničce hodí.

Na závěr žáci pracovali s velkou pomocnicí dnešní doby – AI (umělou inteligencí). Každá dvojice si v programu Canva zadala AI požadavek na vytvoření ilustrace právě k jejich básničce. Děti byly ohromně překvapené, jak je AI "poslouchá" a jaké krásné ilustrace vytvořila.

Jak se nám práce s básničkami a hlavně s naší novou kamarádkou AI vydařila, se můžete přijít podívat k nástěnce v 1. patře.

Mgr. Andrea Smejkalová