Desetiboj seniorů

17.10.2022

Ve středu 5. 10. 2022 se konal telčský sportovní desetiboj v SeniorCentru Sene Cura. 10 deváťáků z naší školy a 10 žáků ze školy Hradecké se vydali pomáhat při tomto klání. V SeneCura bylo o nás krásně postaráno. K dispozici jsme měli místnost, ve které jsme čekali a kam nám donesli občerstvení. V 10:00 začínal desetiboj. Bylo 10 stanovišť: některá byla fyzická, některá vědomostní (např. poznávání obrázků, shazování kuželek, přiřazování názvů k obrázkům, poznávání vůně a mnoho dalšího). Zúčastnilo se několik týmů z blízkého okolí, například Třešť a další. Telč vytvořila 2 týmy: jeden složený z žen a druhý z mužů. 

Celý desetiboj skončil v 11:00 a paní i pánové se s jednotlivými úkoly poprali opravdu skvěle. Ve 12:00 nás čekal oběd (řízek se salátem byl vynikající) a ve 13:00 slavnostní vyhlášení. Vítěze vyhlašoval pan starosta Telče. Byly připravené medaile, dorty, dárky (které jsme dostali i my!). Nakonec všechny soutěžící přišla pozdravit bílá paní. 

Děkujeme ředitelce SeneCura p. M. Krejčí za perfektní organizaci a také za to, že nám umožnila dostat se do bližšího kontaktu se třetí generací. Bylo to pro nás velmi obohacující.

Veronika Blechová a Zuzana Kolářová, žákyně 9. AB