Exkurze do Prahy

13.03.2023

Ve středu 8. března zavítali žáčci 1. A, 1. B a 2. A do Prahy. Byli se podívat do Divadla Spejbla a Hurvínka na představení Hurvínkova nebesíčka. Napínavý příběh o záchraně Žeryka se všem moc líbil. Po představení následoval i workshop, kde si děti také zkusily být herci.

Po divadle jsme se procházkou dostali do Muzea Karla Zemana. Film Cesta do pravěku byl pro děti ve škole zajímavý, o to víc se těšily do muzea. Vyzkoušely si speciální filmové triky, kterými Karel Zeman proslul a zjistily tak, proč je jeho filmová tvorba tak výjimečná.

Po muzeu jsme si ještě udělali procházku po pražských památkách, jako je např. Karlův most, Staroměstský orloj, Staroměstské a Václavské náměstí či Národní muzeum. Děti chtěly trdelníky, ale připravit tolik trdelníků nějaký čas trvá. Děti měly však výborný nápad, zpříjemnily cukrářkám přípravu svým zpěvem našich nejznámějších písniček. Tato kulturní vsuvka přilákala i pár zvědavců a cizinců, kteří nadšeně naše zpívající žáčky poslouchali.

Celý den se vydařil, a tak se žáci i my učitelky už těšíme na výjezd do nějakého dalšího úžasného místa v naší krásné zemi.

A my už víme kam…

Mgr. Šárka Rodová, Mgr. Eva Mašátová, Mgr. Eva Kudrnová