Hurááá na křižáky!

12.06.2024

V úterý 4. června 2024 vyrazily 4. třídy na exkurzi do města husitů – do Tábora. Od samého rána nás čekal nabitý program. Nejprve jsme vyrazili do husitského muzea. Zde jsme do ohromných kádí "odevzdali" svoje batohy stejně jako husité svůj majetek v Táboře a vydali se vstříc dobrodružstvím. Podařilo se nám projít tři čtvrtiny táborského náměstí, ale pozor – v podzemí! Probíhali jsme tajemnými táborskými sklepy, které husité dříve využívali k uskladňování potravin, případně jako úkryt před nepřáteli.

Následně nás čekal ten pravý boj! Nasedli jsme na koně, do rukou vzali husitské zbraně a s hlasitým řevem jsme se do sebe pustili. Samozřejmě jen na oko. Ale vyzkoušeli jsme si stát na vozové hradbě a čelit tak útokům protivníků. Velkým zážitkem pro nás byla zkouška drátěné košile, kterou nosily husitské děti – práčata. Následně jsme obdivovali krásně vytvořenou interaktivní expozici v husitském muzeu.

Na závěr celého dne nás čekala sladká tečka. Navštívili jsme místní Muzeum čokolády, kde jsme se měli jako v ráji. Prošli jsme si pohádkové podzemí čokoládovny, vyrobili jsme si marcipánové dobroty. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o čokoládě. Dokonce jsme mohli ochutnat pravé čokoládové boby a z nich pravou čokoládu! Mňam! S plnými batůžky nakoupených čokolád a suvenýrů a spoustou zážitků jsme se navečer vrátili domů do Telče. Návštěvu Tábora určitě můžeme doporučit.

Mgr. Andrea Smejkalová, Mgr. Žaneta Hronová