Opičí se opice

26.04.2022

Velikonoční prázdniny si děti 3. ročníků užily ještě o den déle. V úterý 19. 4. 2022 jsme se sešli před školou a vyrazili vlakem do ZOO v Jihlavě. Pro někoho to byla první jízda vlakem, tak daleko a bez rodičů.

V rámci učiva prvouky jsme si vybrali jeden z nabízených výukových a vzdělávacích programů s názvem "0pičí se opice?" Jihlavská ZOO se může pochlubit největším počtem drápkatých opic na území ČR. A myslíme si, že je s opičkami vždy velká legrace.

Prvně jsme si prohlédli opice v pavilonech areálu ZOO a dále jsme měli naplánovaný vzdělávací program v centru PodpoVRCH. Dozvěděli jsme se o různých druzích opic, o jejich životě, vzhledu, chování, čím se živí a kde v přírodě žijí. Paní lektorka nám o primátech poutavě vyprávěla a podívali jsme se i na prezentaci zvířat. Nakonec jsme si zahráli dvě hry, kdy jsme si vyzkoušeli náš úchop ruky a nohy. A opičí se opice? Ano, mládě napodobuje svoje rodiče, sourozence, učí se jeden od druhého, je to podobné jako u lidí.

Exkurze byla moc hezká. Škoda, že nám počasí více nepřálo. Bylo opravdu aprílové. Celé dopoledne nás provázely sněhové a dešťové přeháňky. Ale všichni jsme si den užili a těšíme se na další akce.

M. Křenová, B. Pátková, J. Matoušková