Přespávání ve škole

08.06.2022

Přespávání ve škole zažily už obě třídy - 5. A i 5. B - ale ne takové, jaké se konalo 13. května. Sešli jsme se ve škole v 17 hodin. Program jsme zahájili tím, že jsme si řekli pravidla a poté jsme šli hrát vybíjenou. Bylo to napínavé, protože se obě třídy promíchaly do celkem vyrovnaných týmů. Po hře byla večeře. A musím uznat, že děti přinesly spoustu dobrot, a bylo krásné vidět, jak se s ostatními dělí.

Další bod programu bylo malování domků se zahradou v týmech. Každý mohl nakreslit jen jednu čáru, poslat obrázek dál - a nemohlo se při tom mluvit, takže to byl pěkný zmatek. Následovaly soutěže s kelímky. Poslední kelímková disciplína byla s balonky, které jsme, bohužel, museli prasknout... Velmi zajímavá byla soutěž s piškotem, který se musel pomocí mimických svalů dopravit z čela do pusy. Pak už se čekalo na noční bojovku.

Ta začala svazováním do dvojic (po jednom žákovi z každé třídy), čímž se samozřejmě myslelo i na upevňování vztahů mezi třídami :-). Museli jsme hledat indicie, z nich poskládat text a díky němu jsme poté našli další indicii, která nás už dovedla k pokladu. Já jsem při této hře našel i spoustu kamarádů. A dozvěděli jsme se jméno naší příští třídní paní učitelky. Pak už jsme šli spát.

Ráno byly k snídani koláčky. Po snídani jsme si sedli do kruhu a povídali si o našich zážitcích z nocování ve škole. Nakonec jsme vše uklidili a rozloučili se.

Na závěr chci moc poděkovat našim paním učitelkám za krásný program a taky spolužákům za bezvadnou atmosféru.

Jan Pykal, 5. B