Pythagoriáda 2022

06.12.2022

V úterý 22. listopadu se uskutečnilo okresní kolo matematické Pythagoriády, do kterého se podařilo probojovat celkem pěti našim žákům. Pythagoriáda je olympiáda pro žáky druhého stupně ZŠ nebo nižších stupňů gymnázií rozdělená dle ročníků. V okresním kole řešili naši žáci celkem 15 příkladů a ve velké konkurenci dosáhli skvělých výsledků.

V šestém ročníku měla naše škola dvojnásobné zastoupení. Ze třídy 6. A obsadila Vendula Prokešová pěkné dělené 27. místo. Největším úspěchem naší školy bylo poté dělené 4. místo Anny Komárkové (celkem z 38 řešitelů), které patří velká gratulace, protože vyřešila celkem 10 z 15 náročných příkladů.
V sedmém ročníku postoupily do okresního kola taktéž dvě žákyně, avšak kvůli nemoci Adély Tománkové reprezentovala pouze Kristýna Kubešová ze 7. B, která se neumístila. V osmém ročníku naše škola zastoupení neměla, ale v 9. ročníku jsme zaznamenali další velký úspěch zásluhou Tomáše Lojdy z 9. B. Tomáš správně vyřešil celkem 10 příkladů a obsadil krásné dělené 6. místo.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Jiří Nerad ml.