Výuka v městské knihovně v Telči

09.02.2024

Dne 29. ledna 2024 strávily děti z 2. A celé dopoledne v městské knihovně v Telči. Paní učitelka Rodová si pro své žáky připravila zajímavý program. Cílem celého programu bylo seznámit se s knihami od autorky Lenky Rožnovské.

Děti plnily různé úkoly. Nejprve si přečetly krátký úryvek z knihy, a pak se rozdělily do skupinek dle výběru textu. Ve skupinkách si přečtený text převyprávěly a společně odpověděly na zadané otázky. Všechny skupiny se pak podělily s ostatními o obsah svého úryvku a také o to, jak si myslí, že bude příběh asi pokračovat. Na základě zjištěných informací musely děti najít tu správnou knihu, z které úryvek byl.

Dalším úkolem bylo hledání "stop". Po celé knihovně byly rozmístěny informace o tom, jak bude jejich text pokračovat. Děti si ověřily, jestli jejich odhad dalšího vývoje příběhu byl shodný či nikoliv.

Děti dostaly také kartu s Čtenářským bingem, kde si mohly zvolit cestu, kterou se vydají a budou plnit úkoly, tedy přečíst knihy dle zadání (např. kniha dle vlastního výběru, komiks, kniha o zvířátkách,…). V závěru si děti zkoušely hledat knihy, které by se jim hodily do binga. Tyto knihy si pak mohly půjčit domů. Ve zbývajícím čase si děti napsaly zážitek z knihovny do svého zážitkového deníku. Příjemné chvíle v knihovně nám rychle utekly. Už se těšíme na další návštěvu.

Simona Matoušová, DiS.