Z pohádky do pohádky

20.12.2021

Máte rádi pohádky? My ano, proto jsme se tímto tématem zabývali v projektu s názvem Z pohádky do pohádky.

Nejdříve jsme besedovali se spisovatelkou, herečkou a režisérkou Markou Míkovou, která píše knížky i pro děti. Do třídy jsme si přinesli z domova různé oblíbené pohádkové knížky a udělali z nich výstavku. V dílnách čtení jsme si některé rozečetli. Pohádková olympiáda nás přenesla do světa nadpřirozených postav. To bylo super! Líbily se nám i obrázky dětí vytvořené ve výtvarné výchově. Z nástěnky na nás kouká Rumcajs, Pejsek a Kočička, víla Amálka, Pat a Mat nebo Otesánek.

Asi největší radost jsme měli z naší "knihy" pohádek. Všichni jsme si zahráli na spisovatele a nějakou pohádku dle vlastní fantazie napsali. Přidali jsme i zajímavé ilustrace.

Závěr projektu patřil návštěvě knihovny v Telči. Tam jsme si povídali s paní knihovnicí nejen o pohádkových knížkách, ale zjistili jsme, jak jsou knihy řazeny, kolik jich v knihovně mají, jakým způsobem se půjčují a jak se máme ke knížkám chovat. Soutěž v družstvech patřila opět pohádkám, tentokrát jsme museli vyhledávat slova do křížovky v textu, hrát pantomimu a odpovídat na různé hádanky. Vítězné družstvo si odneslo sladkou odměnu a bezplatné přihlášení do knihovny. Děkujeme za příjemné chvíle s knihami a těšíme se na další návštěvu.

Mgr. M. Křenová, Mgr. B. Pátková