Zdravý a chutný

08.11.2022

Znáte Ondřeje Štalmacha? My už ano! Je to kuchař, kterého si můžeme spojit s kuchařskou akademií společnosti LA FOOD s. r. o. Tento sympatický kuchař přijel do naší školní jídelny dne 29. 9. 2022 a pomohl paním kuchařkám uvařit oběd ze zdravých surovin. Ondřej Štalmach spolupracuje se společností LA FOOD s. r. o. a Menu Gold, od které naše škola bere potraviny.

Denní menu bylo zajímavé. Žáci si mohli vybrat ze dvou obědů. Mohli zvolit kuřecí plátek se sýrem obalený v kukuřičné strouhance se šťouchanými brambory a italským dresinkem, nebo dali přednost bílým fazolím v krémové smetanové omáčce s bazalkou, kterou doplňovala pečená panenka na slanině s pečivem. Oběd jsme zakončili výborným dezertem, a to pohankovým řezem se šlehačkou.

Podle paní Kopečné, vedoucí kuchyně, byl Ondřej příjemný, profesionální a dobře se s ním spolupracovalo. Zajímavostí může být, že si přivezl vlastní nože. Pan kuchař také ocenil práci našich kuchařek a do budoucna se rýsuje další spolupráce.

Tým redaktorů z 9. B (Blechová V., Dorotková P., Dvořáková M., Fajtová H., Hudínek D., Krejčová M., Kuzmová E., Pokorná Š., Tomandlová E., Tymchuk A., Valentová N., Zabloudilová A., Zemanová Z., Zmereha D.)