Letní dětský tábor Zvůle

Letní dětský tábor Zvůle

Vážení rodiče, ministerstvo zdravotnictví a vláda díky zlepšující se koronavirové situaci povolila pořádání letních dětských táborů. A proto si dovolujeme nabídnout pro Vaše dítě pobyt na letním dětském táboře Zvůle v malebném prostředí České Kanady. Termín konání tábora je od 10. července (sobota) do 17. července (sobota) 2021.

Jak to bude s kovid testy

Snad již poslední změna ministerstva zdravotnictví.

Před nástupem na letní tábor mají povinnost děti splnit jednu z podmínek OTN (očkování-test-nemoc):

Varianta č.1: 22 dnů po první dávce očkování (certifikát stažený z portálu ocko.uzis.cz),

Varianta č.2: PCR test starý max. 7 dní,

Varianta č.3: antigenní test starý max. 3 dny

Varianta č.4: samotest provedený na místě

testovat se vůbec nebudou muset ti, co předloží doklad o prodělané nemoci nebo o očkování.

Testování zařídíme

Požádal jsem oficiální antigenní odběrové centrum, zda by bylo ochotno provést testy pro děti, které nebudou mít doklad o prodělaném testu ( varianta 1-3). Testy jsou pro děti zdarma, hradí je pojišťovna a provede je zdravotní sestra testovacího centra. Testy si veze vlastní (NADAL AG většinou) a díky tomu může provádět testování jako plytký výtěr z nosu (tzn. opravdu jen na kraj nosu po vysmrkání, bez dalších komplikací jako krvácení atd. 

Testování dětí proběhne 10. července v 10,00 hod u kulturního domu v Českém Rudolci pro děti, které pojedou z Českého Rudolce na tábor na kolech (varianta A) a v 10,30 rovněž u kulturního domu v Českém Rudolci budou testovány děti, které poté povezou rodiče na tábor (varianta B).

Prosím rodiče, zda by mohli sdělit e-mailem na informatik@zstelc.eu  anebo formou SMS na telefon 724081470, zda mají zájem o test. Stačí napsat: Přeji si otestovat své dítě (jméno dítěte). V případě, že již dítě má platný test (varianta 1 - 3), je potřeba výsledek testu předložit k nahlédnutí při nástupu na tábor.  Informaci prosím zašlete do 1.7. 2021. Děkuji. Vladimír Semotán