Školní akce 2021/2022

Ve středu 4. května k nám do školy zavítala úspěšná česká spisovatelka a autorka komiksů Klára Smolíková. Setkání s ní nám mělo přiblížit historii knih a jejich autorů.

Po dvou letech omezení se naše škola opět zapojila do celostátní soutěže ve vaření. Finále Zdravé 5 je vyvrcholením aktivit pod hlavičkou Zdravé 5, projektu Nadačního fondu Albert.

V pondělí 2. 5. jsme v naší škole opět mohli s velkou radostí přivítat herce divadla The Bear Educational Theatre. Všichni žáci, kteří se učí anglický jazyk, měli možnost se představení zúčastnit, a tím udělat další malý krůček k lepším znalostem jazyka. Po covidové pauze si jednotlivá představení užili nejen žáci, ale i herci.

Sběr papíru

02.05.2022

Na konci března proběhla na naší škole II. etapa sběru papíru. Sběru se zúčastnili všichni žáci a žákyně naší školy. Celkem se vybralo 14 642,2 kg sběrového papíru.

Velikonoční prázdniny si děti 3. ročníků užily ještě o den déle. V úterý 19. 4. 2022 jsme se sešli před školou a vyrazili vlakem do ZOO v Jihlavě. Pro někoho to byla první jízda vlakem, tak daleko a bez rodičů.

V knihovně nás to pokaždé moc baví, proto se v týdnu po velikonočních prázdninách opět všichni prvňáčci vydali navštívit svoji oblíbenou Městskou knihovnu v Telči. Paní knihovnice měly připravený krátký program, ve kterém nás seznámily s pravidly půjčování a vracení knížek, řekly a také názorně ukázaly, jak se ke knihám chovat máme i nemáme, podle...

Zdravá 5

22.04.2022

Dne 13. 4. 2022 se žáci sedmých ročníků zúčastnili výukového programu Zdravá 5. S lektorem si uvařili zdravé , rychlé a chutné pokrmy. Jednalo se o kuskus, tousty se zeleninou a oblíbenou pizzu. Dětem se vaření líbilo a na pokrmech, které si připravili, si určitě pochutnali.

I naše škola se snaží ulehčit obtížnou situaci ukrajinských dětí. Je mnoho způsobů, jak pomáháme. Jedním z nich je finanční sbírka, která v minulých dnech proběhla na naší škole. Žáci společně s rodiči a zaměstnanci školy vybrali krásných 13 456 Kč. Moc jim za to děkujeme.

V úterý 12. dubna jsme se vydali společně do Městské knihovny v Telči. Pro nikoho z nás to nebyla úplně první návštěva, ale pravdou je, že ne všichni si zde knihy půjčujeme pravidelně. Paní knihovnice pro nás měly připravený krátký program, ve kterém jsme se seznámili s uspořádáním knih v knihovně, s jejich tématikou. Ve druhé části jsme se...

Ve dnech 8. a 9. dubna proběhl po dvou letech ve školách zápis do prvních tříd. Učitelky z Masarykovy školy jej pojaly v duchu námořníků a pirátů. O tématu vypovídalo také oblečení všech zúčastněných organizátorů a jejich pomocníků. Na školních chodbách se nacházely různé drobnosti, jako třeba maják nebo mapa pirátů. Drobnosti byly použity proto,...